lolan yapı facebook lolan yapı twitter lolan yapı google plus lolan yapı youtube
Yeni web sitemiz için lütfen tıklayınız

TERRAZZO Kaplama

terrazzo kaplama terrazzo kaplama TERRAZZO Kaplama terrazzo kaplama2

TERRAZZO Kaplama

içerisinde mermer, kuvartz, granit, cam gibi sağlam madenlerin bulunduğu karışımın, özel bir çimento veya epoksi ile karıştırılarak uygulanmasıdır. uygulanacak bölgeye dökülen terrazzo kaplama , kurumasından sonra özel slim makineleriyle pürüzsüz hale getirilir ve en sonunda da cilalanarak parlatılr. terrazzo kaplama sistemler, sınırsız renk ve desen özgürlüğüyle mimari yaratıcılık konusunda istenilen dizayn gücüne sahiptirler.

Eestetiktirler. alışveriş merkezleri başta olmak üzere, süpermarketler, havaalanları, fuar ve sergi salonları, eğitim kurumları, restoranlar, konut ve sosyal tesislerde kullanılmaktadır ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanmaktadır. fiziksel darbelere ve kimyasal etkilere yüksek dayanıklılığı vardır. Daha fazla bilgi için terrazzo nedir nasıl yapılır adlı yazımıza göz atın.

Terrazzo 16. Yüzyılda, İtalya’nın Venedik şehrinde bulunduğu tahmin edilen tarihin belki de en eski çevreci zemin kaplama ürünüdür.

İtalyan yapı ustaları, yaptıkları inşaatlarda dökülen granit, mermer ve taş parçalarını kullanmak için bir çözüm arayışı içindeydiler.

Buldukları en iyi yöntem çimento harcının içerisine bu malzemeleri atarak dekoratif bir yüzey elde etmek oldu ve bu yöntem yüzlerce yıl kullanıldı.

20.yüzyılın başlarında özellikle elektrikli aletlerin ortaya çıkmasıyla uygulaması kolaylaşan terrazzo kaplamaya en büyük destek İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan bilimsel ve teknik gelişmeler olmuştur.

Bu doğrultuda kuvvetli bağlayıcılığa sahip ve kimyasal direnci yüksek epoksi reçineler terrazzo kaplama kullanılmaya başlanmıştır.
Bugünkü terrazzo, geçmişte kullanılanlara göre çok daha canlı renklerle mimarların tasarımlarını zeminlere yansıtabilir, uzun ömrü ve düşük bakım maliyetiyle de diğer zemin kaplama malzemelerine göre operasyonel avantaj sağlar.

Ayrıca tasarımcılara göz alıcı renkler, hayret uyandırıcı desenler yaratma özgürlüğü verir. Bu özellik epoksi terrazzo kaplama ya özgü olup, doğru seçilmiş renk-agrega kombinasyonları ile hayal edebildiğiniz her tasarımı uygulanmasını mümkün kılar.

Terrazo Hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

Spor Ekipmanları