lolan yapı facebook lolan yapı twitter lolan yapı google plus lolan yapı youtube
Yeni web sitemiz için lütfen tıklayınız

DUYURULAR

Self Levelling Epoksi

Self Levelling Epoksi

Self Levelling Epoksi kendiliğinden yayılan epoksi kaplama tekniğidir. Epoksi astar uygulandıktan sonra (son kat olarak) epoksi reçine ile sertleştirici karıştırılmış olarak yüzeye dökülür ve taraklı mala veya seviye tarağı ile yayılır. Kirpi rulo ile hava kabarcıkları alınarak zemin düz ve parlak görünüme kavuşur.

İşlem adımları

Epoksi kaplama işinin ilk adımı olarak gevşek parçacıkların tabaadan alınması ve yüzeyin pürüzlendirilmesi amacıyla yüzey hazırlığının yapılması. Zeminlerde yağ ve benzeri maddelerin zemine işlediği tabakalar var ise bu tabakaların kaldırılması gerekebilir. Hazırlanan yüzeyde bir sonraki adımda epoksi astar atılmaktadır. Astarın görevini yapabilmesi ve betona tutunabilmesi için bu işlemlerin tekniğine uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Yüzey Tamiratı

Çukur çatlak kırık gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harş ile yapılır 4 veya 5 mm den daha derin ve büyük alanlı tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esaslı malzemeler ile yapılmaktadır.

Çatlakların derin olması ve zeminden su gelme tehlikesi var ise epoksi enjeksiyon yapılarak çatlak kesidinin doldurulması gereklidir. Çalakların zaman içerisinde hareket ederek kaplamaya yansıması olasılığı var ise cam elyaf ile güçlendirilerek tamirat yapılabilir.

Epoksi Astar Uygulaması

Temizlenmiş çatlak ve derz tamiratı yapılmış nem ve su sorunları olmayan beton yüzey epoksi astar atılmaya uygun hale getirilmiştir. Yüzeyde solventsiz epoksi astar uygulanır ve üzerine kuvars dolgu serpilir. Epoksi malzeme hazırlanırken önce epoksi reçine karıştırıcı ile karıştırılır karıştırma işlemi devam ederken yavaş yavaş epoksi sertleştirici üzerine eklenir. Malzemenin homojen hale gelmesi beklenir. Malzeme kullanımı miktarı yüzey koşullarına göre değişkenlik gösterebilir. Epoksi astar boşlukları doldurur yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını hızlı bir şekilde sağlar.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN LÜTFEN ARAYIN.

Telefon: 0216 988 60 22
Fax: 0216 587 30 20
Email: info@lolanyapi.com
Yılmaz Kaçmaz: 0532 201 39 23

 

Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi 2

Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi

Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi Self Levelling Epoksi yuzey sertlestiricili helikoter uygulmasi zemin helikopter uygulamasi yuzey helikopter uygulamasi yapanlar helikopter zemin sertlestirici zemin kaplama

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

Spor Ekipmanları