lolan yapı facebook lolan yapı twitter lolan yapı google plus lolan yapı youtube
Yeni web sitemiz için lütfen tıklayınız

MOZAİK UYGULAMALARI

Yerinde Dökme Desenli Mozaik (Terrazzo)
Yerinde Dökme Desenli Mozaik iç ve dış alanlarda yer kaplaması olarak kullanılabildiği gibi tezgah, masa tablası, merdiven basamakları, park ve bahçe mobilyalarında da uygulanabilir. Bileşenleri doğal ürünlerden oluşur. Düz ve desenli olarak kullanılabilir. Renk ve desende sonsuz sayıda seçeneğe uygundur. Renklerini ve içindeki agregasını düzenleyerek zeminler bir sanat eserine dönüştürülebilir.

Tasarımları zemin kaplamasına uygulamak için alüminyum yada pirinç çıta şeritlerden faydalanılır. Bu şeritler tasarıma uygun şekillerde bükülerek zemine monte edilirler. Şeritler, mekanik strese dayanım açısından asgari 2mm et kalınlığında olmalıdır. Dökme mozaik (terrazzo) derzli bir yapısı olmadığından uygulandığı alanlarda bütünlük sağlar. Özellikle düz ve geniş alanların arandığı Otel lobileri, ofis , restaurant, hijyen gerektiren fabrikalar ve dekoratif zemin uygulaması arzu edilen tüm açık ve kapalı alanlar için uygundur.

Taraklı Mozaik
Taraklı Mozaik Mozaik harcıyla kaplanmış yüzeyin tamamen kuruyup sertleşmeden önce tarak adı verilen aletle darbeli bir şekilde vurularak yüzeylerinin yontulması sonucu elde edilen döşeme kaplaması.

Dış zeminlerde çevre düzenlemelerinde kullanılır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

Spor Ekipmanları