lolan yapı facebook lolan yapı twitter lolan yapı google plus lolan yapı youtube
Yeni web sitemiz için lütfen tıklayınız

DUYURULAR

Epoksi Kaplama ve Uygulama Nasıl Yapılır Çeşitleri Nelerdir

epoksi kaplama lolan yapi epoksi kaplama epoksi kaplama yapanlar Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama ve Uygulama Nasıl Yapılır Çeşitleri Nelerdir epoksi kaplama lolan yapi epoksi kaplamalari

epoksi kaplama lolan yapi epoksi kaplama epoksi kaplama yapanlar

Epoksi kaplamaları günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip kaplama çeşididir. Sanayi ve endüstriyel amaçlı yapılan yapı ve tesislerden, mimari ve estetik amaçlı yapılan alanlara, her türlü gıda üretimden satışına kadar tüm tesislerde, sağlık

sektöründe, hastanelerde, spor tesislerinden otoparklarda çok yaygın olarak kullanılmaktadır.
Farklı amaçlara yönelik yapılmakta olan epoksi kaplamaları belli gruplar altında toplayabiliriz.

EPOKSİ UYGULAMALARI

1. DEKORATİF AMAÇLI ZEMİNLERDE
2. ENDÜSTRİYEL AMAÇLI ZEMİNLERDE
3. GIDA ÜRETİM ALANLARININ ZEMİNLERDE
4. SAĞLIK HİZMETLERİNDEKİ ZEMİNLERDE
5. SPOR SAHA ve ZEMİNLERDE
6. OTOPARK VE YOL ÇİZGİLERİ
Epoksi ve Uygulama Teknikleri

1. Self levelling

Kendiliğinden yayılan epoksi kaplama tekniğidir. Epoksi astar uygulandıktan sonra (son kat olarak) epoksi reçine ile sertleştirici karıştırılmış olarak yüzeye dökülür ve taraklı mala veya seviye tarağı ile yayılır.Kirpi rulo ile hava kabarcıkları alınarak zemin düz ve parlak görünüme kavuşur.

2. Mortar Kaplama

Epoksi harç kullanılarak oluşturulan kaplamadır. 5-10mm kalınlıkta serilen epoksi harç sıkıştırıldıktan ve perdahlandıktan sonra üzerine ruloyla istenilen renkte son kat epoksi boya uygulaması yapılır. Daha çok ağır zemin ortamlarında uygulanır.

3. Multi Layer

Çok katmanlı epoksi kaplamadır. Epoksi astar uygulandıktan sonra epoksi reçine ile sertleştirici karıştırılmış olarak yüzeye dökülür ve taraklı mala veya seviye tarağı ile yayılır. 8 saatlik kuruma gerçekleştikten sonra 2. kat olarak aynı işlem tekrarlanır. İstenirse son kat olarak ruloyla istenen renkte epoksi boya uygulanır.

4. Epoksi Boya

Epoksi reçine ile sertleştircinin karıştırlıması sonucu uygulama yüzeylerine ruloyla sürülmektedir. Epoksi boya uygulama sonucu zeminlerde düşük kalınlıklar oluşturulur.

5. Granit Epoksi Kaplama

Bu kaplama türü aşınmaya ve çizilmeye karşı mukavemeti yüksek olan bir epoksi kaplama türüdür.
Granit epoksi reçine de pigment içermemektedir. Saf epoksi reçine kullanılmaktadır.İşte bu özellik epoksiye yüksek dayanıklılık özelliği katmaktadır. Yapılan testler sonucunda elde edilen bilgilere göre granit epoksi, doğal granitten çok daha fazla dayanıklılığa sahiptir.
Granit Epoksi kaplama kalınlığı ihtiyaca veya i isteğe göre 2 – 4 mm olarak uygulanabilmektedir.

6. Epoksi Laminasyon Kaplama

Laminasyon kaplamasının uygulandığı alanlar, zemin mukavemetinin düşük olduğu alanlarda, seramik veya mozaiklerin çatlaması ya da oynamasına karşı direnç oluşturmasında, betondaki yüzeysel çatlarların onarımında, paslanmış petrol ve balast tanklarının tamiratı ve yenilenmesinde.

Bu kaplama türü cam elyafı ile epoksi reçinesinin zemine uygulanmasıyla elde edilir. Laminasyon uygulaması, astarlama işleminden sonra epoksinin zemine sürülmesi, sonra üzerine cam elyafın serilmesi, tekrar epoksi sürülerek bir katmanın oluşturulması şeklinde yapılır.

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

Spor Ekipmanları