lolan yapı facebook lolan yapı twitter lolan yapı google plus lolan yapı youtube
Yeni web sitemiz için lütfen tıklayınız

DUYURULAR

Beton Parlatma

Beton parlatma işlemi özel yüzey parlatma makinaları ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma işlemleri ile aşındırılıp mermer ve granit gibi parlatılmasıdır.

Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplaması değildir. Beton zemine ve çevreye hiç bir zararı yoktur. Bu tüzey işlemi tamamen çevre dostudur. Çok uzun ömürlü ve ekonomik zemin elde edilebilir. Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

Beton partlatma işlem ile ilgili bazı görseller.

Beton parlatma beton silim Lolan Yapı beton parlatma Beton Parlatma beton parlatma silim beton silim lolan yapiBeton parlatma beton silim Lolan Yapı beton parlatma Beton Parlatma beton parlatma beton silim lolan yapi Beton parlatma beton silim Lolan Yapı beton parlatma Beton Parlatma beton parlatma beton silim lolan yapi 2 Beton parlatma beton silim Lolan Yapı beton parlatma Beton Parlatma beton parlatma beton silim lolan yapi 3 beton silim Lolan Yapı beton parlatma Beton Parlatma beton parlatma beton silim lolan yapi 4

Beton parlatma uygulamalarının diğer zemin alternatiflerine göre bir çok üstülüğü bulunmaktadır. Bu üstünlükler beton dayanıklılığını arttırması, betonun tozumalarını tamamen engellemesi, düğük uygulama maliyeti, bakım ve temizleme kolaylığı, düşük bakım masrafları, ışık yansımalarını arttırarak enerji tasarrufu sağlanması, betonun kayma direncini arttırması, leed sertifikasına uygun olması.

Parlatılmış betonun ortalama kullanım ömrünün diğer yüzey kalama alternatifleriyle kıyaslandığında çok daha fazla olması, beton silim uygulamalarının depolarda, yapı marketlerde, otellerde, hastanelerde , restoranlarda ve  okullarda tercih edilmesinin en önemli sebebidir.

Parlatılmış beton yüzeylerin kayma direnci, sadece perdahlanmış betona göre çok daha fazladır. Parlatılmış beton, ahşap deşeme ve mermere göre yaklaşık yüzde 40 daha az kaygandır.

Parlatılmış zeminlerin ışığı mükemmel bir biçimde yansıtması ise otel lobileri ofis ve restaurantlar için en önemli estetik faydalardan biridir. Ayrıca ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma masraflarındada önemli oranlarda düşüş sağlar.

Eski beton zeminlerin gözeneklerini açmak ve kiri uzaklaştırmak için bir kaç basamak silim işlemi yapıldıktan sonra lityum içerikli sıvı yüzey sertleştirici kullanılması beton zeminin tozumasını tamamen engeller. Parlatma basamakları beton zeminin darbe dayanımını ve sağlamlığını arttırır, estetik olarak çok daha güzel görünmesini sağlar. Beton tozumasını uzun vadede engellemeye katkıda bulunur.

Zemin parlatma ihtiyaçlarınız için lütfen arayın.

Telefon: 0216 988 60 22
Fax: 0216 587 30 20
Email: [email protected]
Yılmaz Kaçmaz: 0532 201 39 23

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

Spor Ekipmanları